Woensdag 14 juli jl. heeft er een feestelijke bijeenkomst plaatsgevonden. De theratrainer die is aangeschaft door de Stichting Vrienden van de Plantage werd in gebruik genomen.
De theratrainer is een professionele bewegingstrainer voor het dagelijks gebruik in de neurologische en geriatrische revalidatie. De theratrainer maakt het voor de cliënt mogelijk om zowel benen als armen te trainen, met of zonder motorondersteuning. Vanuit de stoel, rolstoel of bed. Hierdoor kan zowel zittend als liggen getraind worden

Marjolein van Unen (Nederlands voormalig judoka en judotrainer), heeft onder toezicht van de sponsoren
de thera-trainer gedemonstreerd. Haar reactie “Een fijn gevoel om zo te kunnen trainen en echt heel comfortabel. Fantastisch dat dit soort apparatuur beschikbaar is voor mensen die het zo hard nodig hebben, alleen jammer dat
zo’n apparaat zoveel moet kosten”.

Daarna toonde Diana (bewoner van afdeling ONS) hoe eenvoudig en verreikend het apparaat werkt. Daarnaast is de thera-trainer aangesloten op een scherm waardoor de cliënt een mooie natuuromgeving beleefd. Het is mogelijk allerlei routes hierop te tonen, zodat een bewoner ook bekende routes kan fietsen uit zijn of haar afkomstige omgeving.
Wij zijn erg blij met deze nieuwe aanschaf, die mogelijk is gemaakt door diverse sponsors in samenwerking met onze stichting