Interview met Frans Niks, Lid van de Videoclub

De bijna 77 jarige, Frans Niks is een actief lid van de videoclub in de Plantage. Een club die bestaat sinds 1992. Alle evenementen, bijeenkomsten en optredens in de Plantage legt hij vast.

Inmiddels is er een heel archief ontstaan in de Plantage. Heel veel filmwerk dat ook nog is opgeslagen op discs en bandjes en dat Frans wil overzetten naar de moderne techniek, zodat deze beelden straks ook nog aanwezig zijn en niet verloren gaan. Frans heeft veel lol in het filmen. Dat is immers de basis. Daarnaast komt er naast het filmen nog veel techniek bij kijken; monteren, snijden, regisseren etc. Niets is Frans te gek. Ook op het gebied van techniek moet je bij blijven. De ontwikkeling van nieuwe manieren om te filmen, maar om te monteren etc, die gaat zo snel. Een camera die vandaag gekocht wordt is over 2 jaar al weer oud. En op dat gebied heeft de filmclub zeker nog wensen voor de komende jaren. Frans vertelt dat ze in 1992 de filmclub met 3 personen hebben opgericht. De 2 leden die bij de oprichting betrokken waren zijn niet meer actief en zijn inmiddels opgevolgd door anderen en ook door nieuw bloed. Dat is leuk, want dat betekent dat de filmclub een doorstart kan maken de komende jaren. Met een volwaardig team worden de plannen voor de toekomst alweer gemaakt. Frans geeft aan dat de kabelkrant terug gaat komen. Een medium waarop allerlei mededelingen komen te staan en waar films op worden gedraaid. 1 film per week die de bewoners kunnen zien in alle huiskamers op kanaal 985. Prachtig! Frans we hopen dat je nog lang in ons midden bent!

Frans Niks

Frans Niks